Top


پیج تجاری (Business  اینستاگرام برای کسانی است که قصد استفادۀ تجاری از اینستاگرام را دارند یعنی تمام کسانی که میخواهند از اینستاگرام کسب درآمد کنند.

اینستاگرام 

 

با ایجاد یک اکانت بیزینس ، به امکانات ویژه‌ای در بخش مدیریت صفحۀ خود دسترسی پیدا میکنید. این امکانات می‌تواند کمک به فروش بیشتر باشد جالب است که هر زمان بخواهید می‌توانید پیج خود را تجاری یا شخصی کنید. در ادامه مطلب چند ویژگی خاص پیج تجاری را بیان میکنیم:

 دکمه‌ ی ارتباط با صاحب پیج (Contact Options):
   از نیازهای مهم هر کسب‌و‌کار، امکان برقراری ارتباط با مشتریان خود است. با استفاده از این قابلیت می‌توان یک دکمۀ تماس در صفحه اینستاگرامتان ایجاد کنید. این دکمه تماس (Contact) در بالای حساب کاربری به نمایش گذاشته میشود و با استفاده از آن می‌توانید آدرس، شماره تلفن، ایمیل مرتبط با کسب‌وکار و سایر اطلاعات مورد نظرتان را درج کنید تا مخاطبان به راحتی بتوانند شما را پیدا کنند.اگر قصد استفاده از پیج تجاری دارید،حتماً از این قابلیت استفاده کنید. حتی پیشنهاد می‌کنم در کپشن پست‌هایتان وجود این دکمه (امکان برقراری تماس) را به فالوئرهایتان اطلاع دهید.


 تحلیل پست‌ها و فالوئرها (Insights):
     باید کاربرانتان را بشناسید و رفتار آن‌ها را رصد و تحلیل کنید. همچنین بدانید پست‌هایی که منتشر می‌کنید چه بازخوردی دریافت می‌کنند تا بتوانید در شبکه‌های اجتماعی موفق ظاهرشوید. بوسیله این قابلیت می‌توانید به اطلاعات دقیقی دربارۀ فالوئرهای خود دسترسی داشته باشید. این اطلاعات شامل سن، جنسیت، موقعیت جغرافیایی، زمان آنلاین‌بودن و… است.
   

امکان قراردادن لینک در استوری اینستاگرام:
    استوری‌های اینستاگرام با محدودیت ‌روبرو هستند. در حالت عادی نمی‌توان هیچ لینکی در آن‌ها قرار داد، مگر آنکه صفحۀ تجاری داشته باشید.  حساب تجاری‌هایی با بیش از ۱۰هزار فالوئر می‌توانند از این قابلیت استفاده کنند.


   تبلیغ به وسیله خود اینستاگرام(Promote):
    می‌توانید هریک از پست‌‌های پیج اینستاگرامتان را به یک تبلیغ تبدیل کنید و یا به‌ اصطلاح آن را پروموت کنید. برای این کار روی پست موردنظرتان کلیک کرده و گزینۀ Promote را انتخاب کنید. البته این قابلیت در ایران به دلیل تحریم ها فعال نیست.


معایب پیج تجاری اینستاگرام:

    پیج تجاری را نمیتوان خصوصی کرد.
    پیج شخصی می‌تواند عمومی یا خصوصی باشد؛ اما امکان خصوصی‌کردن پیج تجاری وجود ندارد. البته انتظار نمی‌رود که هیچ کسب‌و‌کاری بخواهد که ‌پیجش در اینستاگرام خصوصی باشد، اما موقعیت‌های بخصوصی هم میتواند وجود داشته باشد که ممکن است کسب‌و‌کاری بخواهد با سخت‌گیری بیشتری فالوئرها به او درخواست فالو بدهند و بعد از قبول درخواست، فالوئر بگیرد.


    امکان اتصال صفحۀ تجاری به چند حساب کاربری تجاری فیس‌بوک وجود ندارد.
    صفحۀ تجاری می‌تواند فقط به یک حساب کاربری تجاری فیس‌بوک متصل باشد؛ اما صفحۀ شخصی می‌تواند به چندین صفحۀ حساب کاربری تجاری فیس‌بوک متصل باشد. بنابراین اگر کسب‌و‌کاری چندین شاخه دارد که توسط صفحات مختلف فیس‌بوک از هم جدا هستند، فقدان این قابلیت را حس خواهید کرد. البته به شرط آنکه فیس‌بوک با مخاطبان کم فارسی خود برایتان مهم باشد.

برای افزایش لایک پست های خود اینجا را کلیک نمایید.

برای افزایش ویو پست های خود اینجا را کلیک نمایید.